czwartek, 7 października 2010

Jeżyki z masy solnej

W ubiegłym tygodniu Dorotka była chora i nie mogła pojechać jak zawsze na basen, więc spędziłyśmy czas na tworzeniu z masy solnej.


Powstały jabłuszka i jeżyki.
a tutaj Dorotka już zaczyna malowanie jeżyków

6 komentarzy:

 1. Czy jest jakiś sposób na wycinanie jeżykowych igieł? Wam wyszły takie równiutkie! Śliczne!
  Pozdrawiam - Emilia

  OdpowiedzUsuń
 2. Emilio dziękuję za miłe słowa jeżyki są bardzo proste do wykonania. Najpierw ugniatamy kulkę z folii aluminiowej, następnie oblepiamy ją masa solną nadajemy kształt jeża i potem nacinamy nożyczkami. Ja pierwszy raz widziałam sposób wykonania w książce, której tytułu nie pamiętam, ale widziałam też w Internecie kursy.jak znajdę to dodam link:)

  OdpowiedzUsuń
 3. o tu jest : http://www.food-pictures.com/thumbs.php?kw=1339 pochwal się efektami Twojej pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżyki są C U D N E!!! Moje dzieci też uwielbiają takie prace...mamy tylko później problem z masą, która dziwnie się rozprzestrzenia po całym domu :) Ja też chyba z kursu skorzystam. Dziekuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Agnieszko zależy ile dzieciaki mają latek. Pamietam, że gdy moje miały gdzies ok 3 oblizywały ukradkiem masę. Nie wiem czemu. A z pozostałości po zabawie robiliśmy odbicia rączek na pamiątkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Serdecznie dziekuje za kursik - skorzystam - tu sie moge pochwalic: http://mamawniemczech.blog.pl/2013/11/21/jez-z-masy-modelinowej/

  OdpowiedzUsuń